Co nowego w ekonomii gospodarce i finansach?

Berlusconi znów stanie przed sądem

List 17 2018 Źródło: Wiadomości Forbes.pl
Sąd w Bari na południu Włoch wszczął postępowanie przeciwko trzykrotnemu premierowi Włoch Silvio Berlusconiemu: został oskarżony o przekupienie świadka, aby nie ujawniał szczegółów dotyczących sposobu, w jaki polityk zachęcał młode kobiety do udziału w jego imprezach

Glapiński potwierdza, że może być na taśmie Czarneckiego. Spotkanie nazywa "kurtuazyjnym"

List 17 2018 Źródło: Money.pl
Prezes NBP potwierdził, że spotkał się przewodniczącym KNF i właścicielem Getin Banku już po nagraniu rozmowy Czarneckiego z Chrzanowskim. Przekonuje, że nie ma nic do ukrycia i bierze pod uwagę, że też mógł znaleźć się na taśmie.

Grzegorz Bierecki i tajemnicza lokata. "GW" ma dowód

List 17 2018 Źródło: Money.pl
"Fundacja Grzegorza Biereckiego Kocham Podlasie" zamierzała otworzyć rachunek techniczny w Getin Noble Bank - ujawnia "Gazeta Wyborcza". Fundacja chciała w kwietniu 2015 r. zdeponować w banku Leszka Czarneckiego pieniądze z Kasy Krajowej SKOK.

"Żeby chociaż jedne Święta mógł spędzić z synem". Problemy mundurowych

List 17 2018 Źródło: Money.pl
Nie wszyscy mundurowi są zadowoleni z porozumienia z rządem, ale milczą. Takich oporów nie mają ich małżonki. - Nadal będziemy niewolnikami płynnego grafiku, a nasi mężowie braków kadrowych i kolesiostwa - mówią.

Firmy sektora naftowego w Kanadzie chcą, by rząd ograniczył produkcję

List 17 2018 Źródło: Gazeta Prawna - Finanse
Część firm naftowych w Albercie zwróciła się do rządu prowincji o narzucenie ograniczeń wydobycia ropy, by zahamować spadki cen. Apel do rządu prowincji wystosował m.in. Cenovus Energy. Dołączył do niego koncern Canadian Natural Resources.

"GW" ma dowód, że Bierecki chciał zdeponować pieniądze w banku Czarneckiego

List 16 2018 Źródło: Money.pl
"Mamy dowód, że fundacja senatora PiS Grzegorza Biereckiego chciała w kwietniu 2015r. zdeponować w Getin Banku pieniądze z Kasy Krajowej SKOK" - poinformował dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski. Szczegóły mają pojawić się w weekendowym wydaniu dziennika.

Senacka komisja poparła przepisy o przejmowaniu banków. PO chce wykreślenie kontrowersyjnego przepisu

List 16 2018 Źródło: Money.pl
Senacka komisja budżetu i finansów rekomenduje całemu Senatowi przyjęcie bez poprawek ustawy o KNF. Przepadł wniosek senatora PO o odrzucenie ustawy. Izba wyższa parlamentu zajmie się ustawą 21 listopada.

Rzecznik koordynatora służb wydał oświadczenie. "Służby nie podejmowały próby zatrzymania Czarneckiego"

List 16 2018 Źródło: Money.pl
Służby specjalne nie podejmowały jakiejkolwiek próby zatrzymania Leszka Czarneckiego – informuje rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, komentując doniesienia medialne, że próbę takiego zatrzymania podjęła ABW.

"Inspektorzy Weterynacyjni odchodzą z pracy, a nowi nie chcą się zatrudniać z powodu niskich pensji"

List 16 2018 Źródło: Money.pl
Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej apelują o podwyżki. Jeśli nie dogadają się z ministerstwem, nie wykluczają protestu. Nie podzielają też optymizmu resortu rolnictwa w kwestii opanowania wirusa ASF.

Ustawa przewidująca exit tax już z podpisem prezydenta

List 16 2018 Źródło: Money.pl
Wprowadzenie tzw. exit tax oraz preferencyjnego opodatkowania dochodów wynikających z prawa własności intelektualnej to niektóre rozwiązania ustawy zmieniającej kilka ustaw podatkowych, którą podpisał prezydent. Eksperci nie mają wątpliwości: ustawa jest napisana byle jak i szkodliwa.

Danina solidarnościowa od 2019 r. Prezydent podpisał ustawę o "podatku dla najbogatszych"

List 16 2018 Źródło: Money.pl
Prezydent podpisał ustawę o daninie solidarnościowej, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2019 r. Nowa ustawa przewiduje utworzenie Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Prezydent podpisał ustawę przewidującą exit tax

Wprowadzenie tzw. exit tax, a także preferencyjnego opodatkowania dochodów wynikających z prawa własności intelektualnej - to niektóre rozwiązania ustawy zmieniającej kilka ustaw podatkowych, którą podpisał prezydent - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta.

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP: Podatki trzeba zmienić

List 16 2018 Źródło: Money.pl
Podatek od zysków kapitałowych wymaga zmian. Trzeba też zrewidować inne podatki – przekonuje prezes największego polskiego banku. Jego zdaniem Pracownicze Plany Kapitałowe to krok w dobrym kierunku – mówi w wywiadzie dla money.pl Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP.

ABW chciało zatrzymać Czarneckiego. Giertych dla money.pl: "Niesłychany skandal"

List 16 2018 Źródło: Money.pl
Funkcjonariusze ABW próbowali zatrzymać Leszka Czarneckiego na lotnisku dla VIP-ów - donosi "Gazeta Finansowa". W jego limuzynie znaleziono tylko telefony. W rozmowie z money.pl mec. Roman Giertych powiedział: "Jeśli to prawda, to jest to niesłychany skandal".

Danina solidarnościowa stała się faktem. Prezydent podpisał ustawę

List 16 2018 Źródło: Money.pl
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która wprowadza nowy podatek, tzw. daninę solidarnościową - poinformowała Kancelaria Prezydenta.