Kanał RSS: Bankier.pl - Finanse osobiste

Ikona kanału

Polski Portal Finansowy - o finansach wiemy wszystko


Publikowany przez serwis informacyjny Bankier.pl
Adres kanału RSS http://www.bankier.pl/rss/finanse.xml
Data ostatniej aktualizacji01.21.2019

Banki zapowiadają przerwy na weekend. Niedostępne m.in. płatności kartą i bankomaty

Sty 18 2019 Wersja archiwalna

Brak dostępu do bankowości internetowej, niedziałające karty, niedostępne bankomaty - to cześć problemów, z jakimi spotkają się klienci banków w weekend.


Ranking kont osobistych - styczeń 2019 - najtańsze konta bankowe (ROR)

Sty 17 2019 Wersja archiwalna

Jedno bezwzględnie darmowe konto – taki smutny bilans czeka w nowym roku tych, których noworocznym postanowieniem była zamiana rachunku bieżącego na tańszy. Od tego roku będziemy surowiej analizować bankowe oferty ROR-ów.


Raz wygrać to mało. Liderzy rankingów 2018 - konta, lokaty, kredyty

Sty 16 2019 Wersja archiwalna

Przeanalizowaliśmy blisko 90 rankingów opublikowanych w 2018 roku, żeby sprawdzić, które banki najczęściej wygrywały porównania kont osobistych, firmowych, oszczędnościowych, lokat czy kredytów hipotecznych. Zwycięzcy naszego "Rankingu Roku" mogą pochwalić się stabilnie konkurencyjną ofertą.


Chińczycy przechytrzyli Visę i Mastercarda

Sty 14 2019 Wersja archiwalna

Wygląda na to, że kartowy monopol za Wielkim Murem wcale się nie kruszy. Chociaż formalnie nie ma przeszkód, by globalni potentaci weszli na rynek lokalnych płatności, to chiński bank centralny nie potwierdził przyjęcia wniosków złożonych przez Visę i Mastercarda


Weekend na mieście? Zaopatrz się w gotówkę

Sty 11 2019 Wersja archiwalna

W weekend klienci kilku banków muszą liczyć się z utrudnieniami spowodowanymi pracami serwisowymi. Problem z dostępem do bankowości internetowej, aplikacji mobilnej czy brak możliwości wykonania przelewu BLIK – to tylko niektóre z nich.


Bankier.pl szuka testerów

Sty 09 2019 Wersja archiwalna

Startujemy z największym badaniem rynku bankowego w Polsce! Chcesz być jego cz ęścią? Zgłoś się i weź udział w teście ergonomii serwisów bankowych i aplikacji mobilnych.


Awaria w Banku Pekao

Sty 07 2019 Wersja archiwalna

Klienci Banku Pekao nie mogą zalogować się do systemu bankowości internetowej oraz aplikacji PeoPay. 


Bankowy rozkład jazdy na styczeń 2019 r.

Sty 07 2019 Wersja archiwalna

Na jakie zmiany muszą się przygotować klienci banków w styczniu?


BIK: W listopadzie wzrosła wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych i mieszkaniowych

Gru 28 2018 Wersja archiwalna

Wartość udzielonych kredytów konsumpcyjnych w listopadzie wzrosła o 6,1 proc. rdr i wyniosła 7,145 mld zł - podało Biuro Informacji Kredytowej (BIK).


A jak afera, Z jak zwolnienia. Alfabet polskiej bankowości 2018

Gru 28 2018 Wersja archiwalna

Rok 2018 był burzliwy. Afera goniła aferę, banki się dzieliły i łączyły, weszły w życie nowe przepisy, a instytucje finansowe nie ustawały w technologicznym wyścigu zbrojeń. Do tego pracę w sektorze straciło kilka tysięcy osób. Podsumujmy minione 12 miesięcy od A do Z. Dosłownie.


Spóźnione przelewy, zamknięte oddziały. Utrudnienia w bankach na święta i Nowy Rok

Gru 21 2018 Wersja archiwalna

Klientów większości banków w końcówce grudnia czeka sporo utrudnień. Nie dość, że przelewy będą dochodziły z opóźnieniem, a odziały pracują w skróconych godzinach, to kilka instytucji zapowiedziało przerwy techniczne. Sprawdziliśmy, jak w Wigilię, święta i Nowy Rok pracują banki.


Bankierzy na wagę złota poszukiwani

Gru 20 2018 Wersja archiwalna

Rusza dziesiąta edycja projektu, w którym redakcje Bankier.pl, PRNews.pl i "Pulsu Biznesu" razem z partnerami merytorycznymi wskażą firmy proponujące najlepsze produkty i najwyższej jakości usługi finansowe.


Konta osobiste: promocje – grudzień 2018 r.

Gru 20 2018 Wersja archiwalna

Banki nie rozpieszczają w sposób szczególny nowych klientów, którzy zdecydują się na otwarcie konta osobistego w grudniu – miesiącu okazji oraz prezentów.


Płatności będą bezpieczniejsze – wchodzą nowe przepisy

Gru 18 2018 Wersja archiwalna

Limit odpowiedzialności posiadacza za transakcje dokonane skradzioną kartą spadnie do równowartości 50 euro – to jedna z nowości wprowadzonych przez znowelizowaną ustawę o usługach płatniczych


Polska bankowość w liczbach – III kw. 2018 [Raport]

Gru 18 2018 Wersja archiwalna

Dobra passa w bankach trwa. Mimo okresu wakacyjnego, trzeci kwartał był udany: sprzedaż hipotek nie zwalniała tempa, przybyło klientów i aktywnych użytkowników kanałów elektronicznych - wynika z najnowszego raportu PRNews.pl "Polska bankowość w liczbach". W tym okresie nie obyło się niestety bez redukcji etatów i placówek.


KIR przypomina: świąteczne przelewy warto zaplanować wcześniej

Gru 17 2018 Wersja archiwalna

W nadchodzącym okresie świąteczno-sylwestrowym banki będą pracowały w innym trybie niż standardowy, dlatego świąteczne przelewy warto zaplanować wcześniej - przypomina w poniedziałkowym komunikacie Krajowa Izba Rozliczeniowa...


Najtańsze konta osobiste – grudzień 2018 [Ranking Bankier.pl]

Gru 17 2018 Wersja archiwalna

Z końcem roku klienci będą mieli do dyspozycji mniej całkowicie darmowych rachunków bankowych do wyboru. Na rynku wciąż pozostaną jednak trzy z nich.


Coraz bliżej święta, a w weekend przerwy techniczne w bankach

Gru 14 2018 Wersja archiwalna

Na przedostatni weekend przed świętami kilka banków zaplanowało przerwy techniczne. Zmiany dotyczą m.in. Getin Banku, Idea Banku, mBanku czy PKO Banku Polskiego i powinny zainteresować m.in. inwestorów.


Przełom w płatnościach. Blikiem także zbliżeniowo

Gru 14 2018 Wersja archiwalna

Przełomowy moment dla rozwoju płatności mobilnych Blik. Polski Standard Płatności, operator systemu, i firma Mastercard nawiązały współpracę. Oznacza to, że klienci będą mogli płacić zbliżeniowo Blikiem i dokonywać płatności w zagranicznych sklepach. Blik może też zostać eksportowany do zagranicznych aplikacji.


Francja: banki rezygnują z podwyżek opłat w 2019 roku na prośbę Macrona

Gru 12 2018 Wersja archiwalna

Francuskie banki zobowiązały się do wstrzymania podwyżek opłat i prowizji. Zapewniły na spotkaniu z prezydentem Emanuelem Macronem, że nie podniosą stawek przez cały 2019 rok – pisze „Le Figaro”.