Kanał RSS: Bankier.pl - Finanse osobiste

Ikona kanału

Polski Portal Finansowy - o finansach wiemy wszystko


Publikowany przez serwis informacyjny Bankier.pl
Adres kanału RSS http://www.bankier.pl/rss/finanse.xml
Data ostatniej aktualizacji11.17.2018

W których bankach przerwy w weekend?

List 16 2018 Wersja archiwalna

W których bankach wystąpią problemy z działaniem systemów internetowych w dniach 16-18 listopada 2018 r.?


Marka BGŻ znika z rynku. Zastąpi ją BNP Paribas

List 16 2018 Wersja archiwalna

Kolejna znana marka znika z polskiego rynku bankowego. Zastąpi ją BNP Paribas Bank Polska.


#aferaKNF: "Plan Zdzisława" – wyjaśniamy co to jest i dlaczego mógł zaistnieć

List 16 2018 Wersja archiwalna

„Plan Zdzisława” – ten zwrot od kilku dni robi zawrotną karierę . To pojęcie użyte przez byłego już szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego w rozmowie z Leszkiem Czarneckim, nagranej przez tego drugiego. O co naprawdę chodzi w „planie Zdzisława”?


Bankom rośnie „mobile only”

List 15 2018 Wersja archiwalna

Przybywa klientów, którzy obsługują swoje konto bankowe wyłącznie przez smartfona. Z danych zebranych przez  PRNews.pl  z 13 banków o profilu uniwersalnym wynika, że klientów mobile only jest już ponad 3,2 mln. I będzie ich coraz więcej.


Amerykanie wchodzą na chiński rynek kart płatniczych

List 13 2018 Wersja archiwalna

Nie Visa ani Mastercard, ale American Express będzie pierwszą amerykańską organizacją płatniczą, która będzie mogła w Chinach rozliczać transakcje w juanach


Przerwy w bankach a 12 listopada 2018

List 09 2018 Wersja archiwalna

Przed niektórymi z nas nieco dłuższy weekend, obejmujący także poniedziałek 12 listopada 2018 r. Jak do dodatkowego dnia wolnego podeszły banki zapowiadając weekendowe przerwy w działaniu ich usług internetowych?


Awaria w Banku Pekao

List 09 2018 Wersja archiwalna

Klienci nie mogą zalogować się do systemu internetowego Banku Pekao. Problemy dotyczą także bankowości mobilnej Peopay.


PKO BP, ING i Getin oddadzą klientom pieniądze. Jest decyzja UOKiK

List 08 2018 Wersja archiwalna

PKO Bank Polski, ING Bank Śląski i Getin Bank nieprawidłowo informowały swoich klientów o zmianach w cennikach – uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Teraz będą musiały rozliczyć się z podwyżek i zaproponować niektóre usługi za darmo.


PKO BP ostrzega: ten plik to groźny wirus

List 08 2018 Wersja archiwalna

Cyberprzestępcy polują na nieostrożnych klientów PKO Banku Polskiego. Ci, którzy uwierzą, że e-mail nadany przez oszustów pochodzi z banku i uruchomią feralny plik, mogą stracić dane do logowania w systemie bankowości internetowej, a w efekcie - przechowywane tam pieniądze.


Awaria w Nest Banku

List 07 2018 Wersja archiwalna

Klienci Nest Banku zgłaszali nam w środę do południa problemy z logowaniem do systemów bankowości internetowej i mobilnej. Bank potwierdził tymczasowe utrudnienia.


Uważaj, o co prosisz bankowca

List 07 2018 Wersja archiwalna

Niuanse w bankowej nomenklaturze mogą przyprawić o ból głowy. Szczególnie, jeśli w ich wyniku traci się pieniądze z konta.


Bankowy rozkład jazdy na listopad 2018 r.

List 06 2018 Wersja archiwalna

Przejęcie wydzielonej części Deutsche Banku przez Santander Bank Polska oraz nowy cennik w Idea Banku to najważniejsze z wydarzeń tego miesiąca.


Goldman Sachs rozjeżdża brytyjską konkurencję

List 06 2018 Wersja archiwalna

Nieco ponad miesiąc – tyle czasu zajęło amerykańskiemu bankowi zdobycie 100 tys. klientów na brytyjskim rynku. Detaliczne ramię instytucji zdołało przyciągnąć w tym czasie 2,3 mld funtów depozytów.


Santander Bank Polska przejmuje część Deutsche Banku. Co muszą wiedzieć klienci?

List 06 2018 Wersja archiwalna

W najbliższy weekend Santander Bank Polska przejmie wydzieloną część Deutsche Banku wraz z jego klientami.  Za jednym podejściem bank przeprowadzi dwie fuzje - prawną i operacyjną. Oznacza to, że klienci przejmowanego banku zostaną od razu przeniesieni na systemy Santandera.


Bank Anglii rzuca wyzwanie – „gotówka kontra karty”

List 05 2018 Wersja archiwalna

Postaw na głowie swoje zwyczaje płatnicze i podziel się doświadczeniami – takie wyzwanie rzuca Brytyjczykom Bank of England


Bank Millennium przejmuje Euro Bank

List 05 2018 Wersja archiwalna

Bank Millennium podał w komunikacie, że podpisał z SG Financial Services Holdings, spółką zależną Société Générale, umowę nabycia 99,787 proc. akcji Euro Banku za cenę 1,8 mld zł. T ransakcja zostanie zamknięta w drugim kwartale 2019 r. po czym nastąpi fuzja prawna obu banków.


Początek listopada z utrudnieniami dla klientów banków

Paź 31 2018 Wersja archiwalna

Na 1 listopada i zaraz po nim niektóre banki zaplanowały ograniczenia w dostępie do swoich usług. Podpowiadamy, jakich spraw klienci nie załatwią w poszczególnych instytucjach.


Płacimy więcej za konta i karty. Nowy raport NBP

Paź 31 2018 Wersja archiwalna

W pierwszym półroczu 2018 roku wzrosły średnie ceny usług bankowych – podał Narodowy Bank Polski. Zdrożały m.in. opłaty za prowadzenie rachunków oraz za dyspozycje zlecane w placówkach.


Awaria bankowości elektronicznej Aliora

Paź 31 2018 Wersja archiwalna

Awaria bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku. W trybie offline pracuje też system bankowości internetowej w T-Mobile Usługi Bankowe.


W Nest Banku nie działa bankowość internetowa i mobilna

Paź 30 2018 Wersja archiwalna

Nest Bank ma przejściowe problemy z działaniem bankowości internetowej i mobilnej. System po długim czasie oczekiwania zwraca komunikat o błędzie.