Kanał RSS: Money.pl

Ikona kanału

Portal finansowy nr 1 w Polsce


Publikowany przez serwis informacyjny Money.pl
Adres kanału RSS http://www.money.pl/rss/gospodarka.xml
Data ostatniej aktualizacji12.18.2018

Zaskakujący wzrost płac. Ekonomiści tłumaczą podwyżki

Gru 18 2018 Wersja archiwalna

Przesunięcia w wypłatach premii i obawy o odpływ pracowników z Ukrainy. To jedne z powodów, dla których płace wzrosły w listopadzie o prawie 8 proc. rok do roku. Presja płacowa pozostaje duża.


Straż Graniczna kupuje mundury bojowe. Na przyszły rok planuje przyjąć blisko 600 funkcjonariuszy

Gru 18 2018 Wersja archiwalna

Pierwsze nowe mundury trafią do pograniczników już marcu przyszłego roku. Straż Graniczna zamówiła łącznie blisko 12 tys. kompletów. Rekrutacja do służby prowadzona jest bez przerwy, na 2019 rok w sumie planuje zatrudnić do 600 osób – dowiedział się money.pl.


ZNP rozpoczyna ogólnopolską akcję protestacyjną. "Nie warto bawić się losem nauczycieli".

Gru 18 2018 Wersja archiwalna

ZNP zaczyna dziś ogólnopolską akcję protestacyjną. Taką informację przekazał Sławomir Broniarz, szef Związku Nauczycielstwa Polskiego.


Energetyczne Centrum SA znika z rynku, klienci mają miesiąc na zgłoszenie roszczeń

Gru 18 2018 Wersja archiwalna

Byli klienci spółki Energetyczne Centrum SA, którzy posiadają wobec niej jakiekolwiek roszczenia (np. z tytułu nadpłaty), maja 30 dni na zgłoszenie tego faktu. Firma wkrótce upadnie.


Rolnicy protestują w Wieruszowie. Zapowiadają, że w ostateczności mogą zablokować drogę S8

Gru 18 2018 Wersja archiwalna

Kilkudziesięciu rolników od rana blokuje wjazd do zakładu mięsnego w Wieruszowie (woj. łódzkie). Domagają się kontroli mięsa, które przywożone jest do firmy. Rolnicy zapowiedzieli, że w ostateczności mogą dziś zablokować także drogę S8 między Łodzią a Wrocławiem – informuje Polsat News.


Ceny prądu. Dziś mija termin na zgłoszenie korekt wniosków taryfowych

Gru 18 2018 Wersja archiwalna

Dziś mija termin na złożenie przez firmy energetyczne korekt wniosków taryfowych. Muszą w nich uzasadnić, dlaczego domagają się podwyżek - średnio o 30 proc. „Wszystkie spółki, które o to poprosiliśmy, odpowiedziały pozytywnie” – dowiedzieliśmy się od rzeczniczki URE.


Radosław Sikorski: głupi będzie ten, kto uwierzy, że prezes nagle się zmienił

Gru 18 2018 Wersja archiwalna

To jest PR, a nie prawdziwa polityka – uważa Sikorski. – Choć oczywiście dobrze, że PiS się cofnął przed ścianą, w którą już walnął.


Płace rosną szybciej od oczekiwań. Średnia coraz bliżej okrągłych 5 tys. zł

Gru 18 2018 Wersja archiwalna

W średnich i dużych firmach w listopadzie przeciętna płaca była na poziomie 4966,61 zł brutto - podał właśnie GUS. Skala podwyżek utrzymała się na wysokim poziomie. W poprzednich miesiącach statystyki zawodziły.


Zmiany kadrowe w RUCH S.A. Miłosz Szulc prezesem zarządu

Gru 18 2018 Wersja archiwalna

Ruch S.A.realizuje kolejne postanowienia planu restrukturyzacji. Rada Nadzorcza powołała nowych członków zarządu.


Będzie drugie referendum w sprawie brexitu? Sikorski odpowiada

Gru 18 2018 Wersja archiwalna

- Rosną szanse na drugie referendum w sprawie brexitu, bo jeśli w Izbie Gmin nie zostanie podjęta żadna decyzja, to jedynym wyjściem będzie albo drugie referendum, albo przyspieszone wybory - mówił w programie "Money. To się liczy" były marszałek Sejmu Radosław Sikorski.


Kolejny odcinek serialu "uproszczenie procesu budowlanego". Nowe pomysły, nowe zapowiedzi

Gru 18 2018 Wersja archiwalna

Koniec budowania osiedli „w polu”, większa przejrzystość, ład przestrzenny. Eksperci nie ustają w staraniach, by opracować założenia reformy planowania przestrzennego. Wczoraj poznaliśmy kolejne pomysły.


W wigilię sprawy w urzędzie nie załatwisz. Część administracji odpracowała 24 grudnia

Gru 18 2018 Wersja archiwalna

24 grudnia nie załatwimy nic w urzędzie skarbowym, nie dodzwonimy się do ministerstwa, prawdopodobnie nie złożymy wniosku w biurze podawczym sądu. Wszystko dlatego, że 24 grudnia wiele urzędów i instytucji publicznych będzie nieczynnych.


Samorządy proszą o 2 tys. fotoradarów. Przybędzie ich tylko 358

Gru 18 2018 Wersja archiwalna

Na polskich drogach wkrótce pojawi się 358 nowych fotoradarów. Koszt – ponad 160 mln zł. To zdecydowanie kropla w morzu potrzeb, mówią eksperci. A że te są ogromne, świadczy ogromna liczba wypadków śmiertelnych na naszych drogach.


Drogi poniżej założeń. Do końca roku 69 km nowych szybkich tras

Gru 18 2018 Wersja archiwalna

Na chwilę przed końcem roku GDDKiA włączy do ruchu 69 km nowych tras. Jeśli się uda, to 2018 r. pożegnamy z 350 km nowych szybkich tras i świadomością, że założony plan rozbudowy infrastruktury się nie powiódł.


Giertych o wywiadzie Glapińskiego. "Piramidalne bzdury"

Gru 17 2018 Wersja archiwalna

- Szczerze mówiąc nie sądziłem, że sytuacja prezesa Glapińskiego jest tak dramatyczna, że próbuje spisek sił obcych przywołać jako argument za swym pozostaniem - napisał na Facebooku Roman Giertych, pełnomocnik Leszka Czarneckiego w sprawie tzw. afery KNF.


Totolotek może zostać przejęty. Jest wniosek do UOKiK

Gru 17 2018 Wersja archiwalna

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że wpłynął do niego wniosek ws. przejęcia kontroli nad Totolotek S.A. Autorem wniosku jest XTIP Polska.


Gaz-System operatorem gazowym do 2068 roku. Jest decyzja URE

Gru 17 2018 Wersja archiwalna

Gaz-System pozostanie operatorem systemu przesyłowego gazu w Polsce do 2068 roku. Decyzję o przedłużeniu o 38 lat obowiązującej umowy podjął prezes Urzędu Regulacji Energetyki.


Kukiz'15 sypie pomysłami. Klub proponuje obniżkę VAT-u i akcyzy na energię

Gru 17 2018 Wersja archiwalna

Do Sejmu trafił projekt Kukiz'15. Klub proponuje, by obniżyć stawkę VAT-u do 5 proc. oraz akcyzę na energię elektryczną do ok. 4 zł. Rachunki miałyby spaść o kilkanaście procent.


Banki Czarneckiego potrzebują finansowej kroplówki. Biznesmen szuka inwestora

Gru 17 2018 Wersja archiwalna

Getin Noble Bank i Idea Bank potrzebują pieniędzy. Ich właściciel - Leszek Czarnecki - zapowiedział poszukiwanie inwestora - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". W grę wchodzi fundusz podwyższonego ryzyka (private equity).


Załamanie w zagranicznych inwestycjach bezpośrednich. Kluczowa transakcja banku

Gru 17 2018 Wersja archiwalna

Pieniądze z zagranicy na inwestycje w Polsce napływają, ale znacznie mniejszym strumieniem. W 2017 roku w dużej mierze wynikało to z repolonizacji Pekao. Największym źródłem inwestycji są Niemcy.