Kanał RSS: Money.pl

Ikona kanału

Portal finansowy nr 1 w Polsce


Publikowany przez serwis informacyjny Money.pl
Adres kanału RSS http://www.money.pl/rss/gospodarka.xml
Data ostatniej aktualizacji06.18.2019

Ustawa o 500+ dla niepełnosprawnych będzie przyjęta jak najszybciej – zapewnia Morawiecki

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

Chcemy jak najszybciej procedować projekt ustawy w sprawie 500 zł dla niepełnosprawnych - powiedział premier Mateusz Morawiecki.


Rząd przyjął projekt ws. rekompensat dla firm energochłonnych

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

Projekt ustawy o systemie rekompensat dla sektorów i podsektorów energochłonnych został przyjęty przez rząd. Skorzysta z niego około 300 przedsiębiorstw z branż energochłonnych, takich jak chemiczna czy papiernicza, gdyż będą uprawnieni do uzyskania rekompensat za koszty uprawnień do emisji CO2, zawartych w cenie energii.


Coraz częściej przestępcy przejmują kontrolę nad naszymi danymi do banku

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

W I kwartale 2019 r. do Rzecznika Finansowego trafiły 83 wnioski o interwencje w sprawie nieautoryzowanego użycia danych bankowych. To dokładnie tyle samo co w całym 2016 r. W 2018 roku takich wniosków było 246, czyli o 70 proc. więcej niż w 2017 r.


250 tys. Ukraińców chce wyjechać z Polski w tym roku. Większość mówi: to przez nieuczciwych pracodawców

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

- Pensja pod stołem, drogie mieszkanie i umywanie rąk w momencie wypadku. To standard dla Ukraińców - mówi Yuriy Karyagin, szef pierwszego związku zawodowego pracowników ze Wschodu. I dlatego pracujący w Polsce Ukraińcy mówią "dość". Co drugi w ciągu najbliższych dwóch-trzech lat planuje po prostu wyjechać.


Rząd przyjął ustawę antylichwiarską. "Koniec z patologiami" - mówi premier

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

Rząd rozprawia się z lichwą, Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy w tej sprawie. - Chcemy ograniczyć te drakońskie patologie, które występują na rynku - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Ustawa jeszcze w lipcu ma przejść przez parlament.


mBank podnosi opłaty i prowizje. Tłumaczy, że państwo za dużo mu zabiera

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

Klienci mBanku dostali nowe cenniki. Zapłacą więcej m.in. za kartę i wypłaty z bankomatów. Podwyżki prezes banku tłumaczy przede wszystkim coraz wyższymi podatkami i opłatami, jakie nakłada państwo na instytucje finansowe.


Aviva wprowadziła ubezpieczenie 'autocasco na godziny' pod marką Teraz by Aviva

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

Aviva wprowadziła ubezpieczenie autocasco na godziny, dostępne przez aplikację na smartfony pod marką Teraz by Aviva. Ubezpieczenie kierowane jest do osób, które korzystają z auta kilka razy w roku - podczas wakacji, weekendów, ferii lub pożyczają samochód bliskim, a nie chcą płacić za AC przez cały rok. Aviva liczy, że w sezonie wakacyjnym z usługi skorzysta co najmniej 100 tys. osób, poinformował prezes Avivy w Polsce Adam Uszpolewicz.


Niemcy: Opłat za autostrady nie będzie. UE mówi "stop"

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

Niemieckie plany wprowadzenia opłat za autostrady są sprzeczne z prawem UE - orzekł Trybunał w Luksemburgu. Myta na razie nie będzie.


Akcjonariusze LW Bogdanka zdecydowali o 0,75 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

Akcjonariusze Lubelskiego Węgla Bogdanka zdecydowali o przeznaczeniu 25,51 mln zł z zysku netto na dywidendę, tj. o wypłacie 0,75 zł na akcję, podała spółka.


Ceny ropy naftowej spadają ze względu na sytuację w OPEC i gospodarce USA

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

Warszawa, 18.06.2019 (ISBnews/ Superfund TFI) - Problemy dyplomatyczne OPEC związane z ustaleniem daty spotkania kartelu i jego partnerów oraz pierwsze oznaki osłabienia w amerykańskiej gospodarce sprawiają, że na początku tygodnia na wykresach czarnego złota widzimy spadki. Kontrakty na Brent na londyńskiej giełdzie paliw ICE Futures Europe są wyceniane po 60,60 dolarów za baryłkę. Z kolei notowane na giełdzie paliw NYMEX kontrakty na baryłkę ropy West Texas Intermediate kosztują 51,70 dolarów za baryłkę.


Wskaźnik ZEW w Niemczech spadł do -21,1 pkt w czerwcu

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

Warszawa, 18.06.2019 (ISBnews) - Wskaźnik instytutu ZEW, obrazujący nastroje w gospodarce niemieckiej spadł o 19 pkt m/m i wyniósł -21,1 pkt w czerwcu br., podał Instytut ZEW.


Orlen sprowadził 100 tys. ton ropy z Afryki. Będą kolejne dostawy

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

Rosyjska ropa ma coraz mniejszy udział w dostawach do PKN Orlen. Spółka ściąga surowiec m.in. z Afryki. Do Naftoportu wpłynęło 100 tys. ton ropy z Angolii. Kolejna dostawa w sierpniu.


Eurostat: Nadwyżka w handlu zagr. strefy euro wyniosła 15,7 mld euro w kwietniu

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

Warszawa, 18.06.2019 (ISBnews) - Nadwyżka w obrotach handlowych strefy euro (niewyrównana sezonowo) z resztą świata wyniosła 15,7 mld euro w kwietniu 2019 r. wobec 17,1 mld euro nadwyżki rok wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat.


Komisja ds. VAT. Zeznaje Jacek Cichocki, były szef kancelarii Donalda Tuska

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

Sejmowa komisja śledcza ds. VAT przesłuchuje Jacka Cichockiego, szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów za czasów Donalda Tuska. Przewodniczący Marcin Horała pyta m.in. o prace nad rządowym projektem dot. zwalczania przestępczości zorganizowanej.


Eurostat: Inflacja HICP w strefie euro wyniosła 1,2% r/r w V

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

Warszawa, 18.06.2019 (ISBnews) - Inflacja HICP w strefie euro wyniosła 1,2% r/r w maju 2018 r. wobec 1,7% r/r miesiąc wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat wg finalne dane.


Eurostat: Inflacja HICP w Polsce przyspieszyła do 2,2% r/r w maju

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

Warszawa, 18.06.2019 (ISBnews) - Inflacja HICP w Polsce wyniosła 2,2% r/r w maju br. wobec 2,1% r/r inflacji miesiąc wcześniej, podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W ujęciu miesięcznym wskaźnik wzrósł o 0,3%.


PIE: Warszawa jest 2. w Europie po Paryżu pod względem liczby studentów

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

Warszawa, 18.06.2019 (ISBnews) - Warszawa jest drugim miastem w Europie pod względem liczby studentów, z wynikiem 235 tys. osób. W całej Polsce funkcjonuje 369 uczelni wyższych umiejscowionych w 97 miastach, gdzie studiuje 1,3 mln studentów, wynika raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) "Akademickość polskich miast". Poza Warszawą najbardziej akademickie miasta w Polsce to Kraków, Poznań i Wrocław.


Bloober Team o grze "Blair Witch". Kilkunastokrotnie większe zainteresowanie niż "Layers of Fear 2"

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

Bloober Team ocenia, że po prezentacji "Blair Witch" na targach E3 zainteresowanie grą na całym świecie jest nawet kilkunastokrotnie większe niż przy niedawnej głośnej premierze. Podkreśla, że jest samodzielnym wydawcą gry.


KPMG i PZPM: Wskaźnik nastrojów w branży moto. spadł do 70/100 pkt w czerwcu

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

Przedstawiciele firm motoryzacyjnych obecnych na polskim rynku coraz gorzej oceniają sytuację panującą w branży. Wskaźnik nastrojów menedżerów oceniających bieżącą sytuację sektora wynosi 70/100, co oznacza spadek o 13 pkt w porównaniu z poprzednią edycją badania KPMG i Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM). Nieco gorsze nastroje niż pół roku temu panują wśród menedżerów branży motoryzacyjnej odnośnie przyszłości sektora i przyszłej sytuacji gospodarczej. Mimo to w ciągu najbliższych 6 miesięcy ponad połowa respondentów przewiduje, że sprzedaż, przychody czy poziom zatrudnienia utrzymają się na dotychczasowym poziomie lub poprawią się.


Gaz-System: Gazociąg Goleniów-Lwówek ma komplet decyzji lokalizacyjnych

Jun 18 2019 Wersja archiwalna

Wojewoda lubuski wydał dwie ostatnie decyzje lokalizacyjne dla inwestycji "Budowa gazociągu Goleniów-Lwówek, DN1000", podał Gaz-System. Wspólnie z decyzjami wojewody wielopolskiego i zachodniopomorskiego stanowią komplet dokumentów związanych z realizacją tego przedsięwzięcia.