Kanał RSS: Money.pl

Ikona kanału

Portal finansowy nr 1 w Polsce


Publikowany przez serwis informacyjny Money.pl
Adres kanału RSS http://www.money.pl/rss/gospodarka.xml
Data ostatniej aktualizacji11.17.2018

Glapiński potwierdza, że może być na taśmie Czarneckiego. Spotkanie nazywa "kurtuazyjnym"

List 17 2018 Wersja archiwalna

Prezes NBP potwierdził, że spotkał się przewodniczącym KNF i właścicielem Getin Banku już po nagraniu rozmowy Czarneckiego z Chrzanowskim. Przekonuje, że nie ma nic do ukrycia i bierze pod uwagę, że też mógł znaleźć się na taśmie.


Grzegorz Bierecki i tajemnicza lokata. "GW" ma dowód

List 17 2018 Wersja archiwalna

"Fundacja Grzegorza Biereckiego Kocham Podlasie" zamierzała otworzyć rachunek techniczny w Getin Noble Bank - ujawnia "Gazeta Wyborcza". Fundacja chciała w kwietniu 2015 r. zdeponować w banku Leszka Czarneckiego pieniądze z Kasy Krajowej SKOK.


"Żeby chociaż jedne Święta mógł spędzić z synem". Problemy mundurowych

List 17 2018 Wersja archiwalna

Nie wszyscy mundurowi są zadowoleni z porozumienia z rządem, ale milczą. Takich oporów nie mają ich małżonki. - Nadal będziemy niewolnikami płynnego grafiku, a nasi mężowie braków kadrowych i kolesiostwa - mówią.


"GW" ma dowód, że Bierecki chciał zdeponować pieniądze w banku Czarneckiego

List 16 2018 Wersja archiwalna

"Mamy dowód, że fundacja senatora PiS Grzegorza Biereckiego chciała w kwietniu 2015r. zdeponować w Getin Banku pieniądze z Kasy Krajowej SKOK" - poinformował dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski. Szczegóły mają pojawić się w weekendowym wydaniu dziennika.


Senacka komisja poparła przepisy o przejmowaniu banków. PO chce wykreślenie kontrowersyjnego przepisu

List 16 2018 Wersja archiwalna

Senacka komisja budżetu i finansów rekomenduje całemu Senatowi przyjęcie bez poprawek ustawy o KNF. Przepadł wniosek senatora PO o odrzucenie ustawy. Izba wyższa parlamentu zajmie się ustawą 21 listopada.


Rzecznik koordynatora służb wydał oświadczenie. "Służby nie podejmowały próby zatrzymania Czarneckiego"

List 16 2018 Wersja archiwalna

Służby specjalne nie podejmowały jakiejkolwiek próby zatrzymania Leszka Czarneckiego – informuje rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, komentując doniesienia medialne, że próbę takiego zatrzymania podjęła ABW.


"Inspektorzy Weterynacyjni odchodzą z pracy, a nowi nie chcą się zatrudniać z powodu niskich pensji"

List 16 2018 Wersja archiwalna

Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej apelują o podwyżki. Jeśli nie dogadają się z ministerstwem, nie wykluczają protestu. Nie podzielają też optymizmu resortu rolnictwa w kwestii opanowania wirusa ASF.


Ustawa przewidująca exit tax już z podpisem prezydenta

List 16 2018 Wersja archiwalna

Wprowadzenie tzw. exit tax oraz preferencyjnego opodatkowania dochodów wynikających z prawa własności intelektualnej to niektóre rozwiązania ustawy zmieniającej kilka ustaw podatkowych, którą podpisał prezydent. Eksperci nie mają wątpliwości: ustawa jest napisana byle jak i szkodliwa.


Danina solidarnościowa od 2019 r. Prezydent podpisał ustawę o "podatku dla najbogatszych"

List 16 2018 Wersja archiwalna

Prezydent podpisał ustawę o daninie solidarnościowej, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2019 r. Nowa ustawa przewiduje utworzenie Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.


Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP: Podatki trzeba zmienić

List 16 2018 Wersja archiwalna

Podatek od zysków kapitałowych wymaga zmian. Trzeba też zrewidować inne podatki – przekonuje prezes największego polskiego banku. Jego zdaniem Pracownicze Plany Kapitałowe to krok w dobrym kierunku – mówi w wywiadzie dla money.pl Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP.


ABW chciało zatrzymać Czarneckiego. Giertych dla money.pl: "Niesłychany skandal"

List 16 2018 Wersja archiwalna

Funkcjonariusze ABW próbowali zatrzymać Leszka Czarneckiego na lotnisku dla VIP-ów - donosi "Gazeta Finansowa". W jego limuzynie znaleziono tylko telefony. W rozmowie z money.pl mec. Roman Giertych powiedział: "Jeśli to prawda, to jest to niesłychany skandal".


Danina solidarnościowa stała się faktem. Prezydent podpisał ustawę

List 16 2018 Wersja archiwalna

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która wprowadza nowy podatek, tzw. daninę solidarnościową - poinformowała Kancelaria Prezydenta.


Zakaz handlu w niedziele wcale nie wsparł małych sprzedawców. Dyskonty dostały prezent

List 16 2018 Wersja archiwalna

Wprowadzenie zakazu handlu w niedziele najbardziej pomogły dyskontom oraz stacjom benzynowym. Największym przegranym okazały się, zupełnie wbrew intencjom ustawodawcy, najmniejsze sklepy.


Posłowie PO i .N wyproszeni z KNF. Zawiadomienie prokuratury i interwencja u premiera

List 16 2018 Wersja archiwalna

Posłowie PO i .N próbowali wejść do siedziby KNF z kontrolą poselską. Jednak zostali wyproszeni przez radcę prawnego, który twierdzi, że KNF nie jest instytucją rządową. Posłowie zapowiadają złożenie zawiadomienia do prokuratury oraz interwencję poselską w KPRM.


Nadwyżka w budżecie wynosi ok. 6 mld zł. Resort finansów podał szacunki

List 16 2018 Wersja archiwalna

W budżecie państwa na koniec października br. odnotowano nadwyżkę w wysokości ok. 6 mld zł, poinformowała minister finansów Teresa Czerwińska.


Tylko w money.pl. P.o. szefa KNF: Najbliższy plan to wzmocnienie Komisji

List 16 2018 Wersja archiwalna

- Skupiam się na zachowaniu ciągłości Komisji Nadzoru Finansowego, a także Urzędu KNF - powiedział money.pl Marcin Pachucki. P.o. szefa Komisji dodał, że będzie pracował nad przywróceniem zaufania do instytucji.


Brakuje leków w aptekach i hurtowniach. Farmaceuci rozkładają ręce

List 16 2018 Wersja archiwalna

Wielu koniecznych dla ratowania życia leków nie ma na pólkach aptek i wędrówka po kolejnych placówkach nie rozwiązuje sprawy. Problem ma charakter ogólnopolski, bo leki szerokim strumieniem płyną za granicę, gdzie sprzedawane są w wyższych cenach.


Posłowie PO i .N w siedzibie KNF z interwencją poselską. Radca odmówił wejścia

List 16 2018 Wersja archiwalna

Posłowie Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej w piątek przed 14:00 weszli do siedziby Komisji Nadzoru Finansowego z interwencją poselską. Domagają się udostępnienia dokumentów dotyczących afery KNF. Kontroli odmówił im radca prawny.


Od dzisiaj nowe lokaty w Getin Banku. Bank Czarneckiego walczy o klientów po aferze KNF

List 16 2018 Wersja archiwalna

Po wybuchu afery KNF, bank Leszka Czarneckiego obserwuje "wzmożone zainteresowanie klientów". Getin Bank postanawia się więc bronić. Na nowych lokatach można zarobić nawet 3,3 proc. w skali roku.


Morawiecki nie komentuje afery KNF. Chwali jednak polskie banki i gospodarkę

List 16 2018 Wersja archiwalna

Premier nie komentuje swojej roli w aferze KNF. - Analizujemy sytuację sektora bankowego – dodał Mateusz Morawiecki. Zapewnia jednak, że polskie banki są najbezpieczniejszymi w Europie, a gospodarka dynamicznie rośnie.