Kanał RSS: Gazeta Prawna - Finanse

Logotyp serwisu informacyjnego

Publikowany przez serwis informacyjny Gazeta Prawna
Adres kanału RSS http://finanse.gazetaprawna.pl/rss.xml
Data ostatniej aktualizacji11.17.2018

Benzyna tanieje, ale dla właścicieli diesla nie ma dobrych wiadomości

List 16 2018 Wersja archiwalna

W najbliższych dniach tankujący benzynę mogą liczyć na obniżki, jednak dla właścicieli diesli nie ma dobrych wiadomości- podali w piątek analitycy rynku paliw.


Cena miedzi na LME po trzech sesjach zwyżek notowań na chwilę się ustabilizowała

List 16 2018 Wersja archiwalna

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie, po trzech sesjach zwyżek, na razie się ustabilizowała. Metal w dostawach 3-miesięcznych kosztuje 6.186,50 USD za tonę - podają maklerzy.


Ropa w USA zyskuje, ale ceny 100 dolarów za baryłkę nie będzie

List 16 2018 Wersja archiwalna

Ropa w USA drożeje o prawie 1 proc. Amerykańskie zapasy surowca wzrosły o ponad 10 mln baryłek. Ceny 100 dolarów za baryłkę ropy jednak nie będzie - wprost przeciwnie - trzeba przygotować się na długi okres taniej ropy - podają maklerzy.


Glapiński: Żadnych eksperymentów w polityce pieniężnej nie będzie

List 15 2018 Wersja archiwalna

Dopóki będę prezesem NBP żadnych eksperymentów nie będziemy robić w polityce pieniężnej - zapowiedział w czwartek prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński. Podkreślił, że w Polsce nigdy nie było potrzeby stosowania działań związanych z luzowaniem ilościowym.


Na giełdach w Europie spadki. Funt traci wraz z nadejściem brexitu

List 15 2018 Wersja archiwalna

Europejskie giełdy zniżkują w czwartkowe wczesne popołudnie. Zbliża się Brexit, a brytyjski rząd się kurczy. Mocno traci funt - podają maklerzy.


Osłabienia koniunktury nie ma. Gospodarka nadal na pełnym gazie

List 15 2018 Wersja archiwalna

Miało być spowolnienie i pierwsze oznaki pogorszenia koniunktury. Tymczasem dane o wzroście PKB w trzecim kwartale są zaskakująco dobre.


Ziobro wprowadzi zasadę "klucze za dług"?

List 15 2018 Wersja archiwalna

Projektowana nowelizacja prawa upadłościowego będzie rewolucją dla rynku hipotecznego. Koszty dla sektora bankowego mogą iść w miliardy złotych


Ropa w USA traci wartość. Inwestorzy wolą patrzeć na zapasy surowca niż na OPEC

List 15 2018 Wersja archiwalna

Ropa w USA traci na wartości. Surowiec znów tanieje, po lekkim odbiciu notowań w środę i wcześniejszych zniżkach w ciągu 12 sesji z rzędu - podają maklerzy.


Akcje Idea Banku oraz Getin Noble Banku odnotowują spadki na GPW

List 14 2018 Wersja archiwalna

Od rana spada środowy kurs akcji Idea Banku oraz Getin Noble Banku; po godzinie 12. Idea Bank odnotował 16,73 proc. spadek, a akcje Getin Noble Banku zniżkowały o 21,57 proc. Spółki te należą do biznesu Leszka Czarneckiego.


Gaz z USA wyczerpie wkrótce możliwości naszego terminala

List 13 2018 Wersja archiwalna

Zwiększamy zamówienia i zaczynamy dialog ze Stanami Zjednoczonymi na temat bezpieczeństwa dostaw.


Wall Street mocno w dół, Dow Jones stracił 600 punktów

List 12 2018 Wersja archiwalna

Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się mocnymi spadkami, a Dow Jones stracił na koniec dnia 600 punktów. Liderami zniżek były spółki technologiczne, na czele z Apple, a także szereg innych sektorów i spółki takie jak Goldman Sachs i General Electric.


Cena ropy w USA odbija się po rekordowej serii spadków

List 12 2018 Wersja archiwalna

Ropa w USA drożeje po wcześniejszej rekordowej - 10-dniowej - serii spadków cen. Arabia Saudyjska zapowiedziała, że w grudniu obniży sprzedaż swojej ropy. Na rynku rosną spekulacje, że OPEC i jego sojusznicy obniżą dostawy ropy w 2019 r. - podają maklerzy.


DZIEŃ NA GPW: Indeksy pod kreską, mocno w dół Alior i Eurocash

List 09 2018 Wersja archiwalna

Piątkowa sesja na warszawskim parkiecie przynosi spadki wartości głównych indeksów, z których najbardziej zniżkuje WIG20. Wśród blue chipów mocno tracą Alior Bank i Eurocash.


Ropa w USA bije rekordy. Surowiec tanieje od 10 sesji

List 09 2018 Wersja archiwalna

Ropa w USA tanieje od 10 sesji - tak długiego spadku cen surowca jeszcze nigdy nie było. Na rynku ropy rządzą niedźwiedzie - podają maklerzy.


Gospodarka nie ma wolnego. Jak 12 listopada wpłynie na rynek walut

List 08 2018 Wersja archiwalna

Sejm przegłosował ustawę, prezydent ją podpisał – Polacy będą dłużej świętować setną rocznice odzyskania niepodległości. Decyzja o dodatkowym dniu wolnym, podjęta tak naprawdę na ostatnią chwilę, spowodowała, że wiele firm nie miało szans przygotować się do wydłużonego weekendu. Eksperci wieszczą załamanie polskiej gospodarki i obniżenie kursu złotówki z powodu wolnego poniedziałku. Czy tak rzeczywiście się stanie?


Ceny ropy bez większych zmian, Chiny importują rekordowo dużo surowca

List 08 2018 Wersja archiwalna

Ceny ropy utrzymują się bez większych zmian w czwartek rano, jednak znajdują się o 17 proc. poniżej październikowych szczytów. Chiny w październiku importowały rekordowe ilości ropy - podała chińska administracja celna.


MRPiPS: Koszty waloryzacji emerytur w 2019 roku wyniosą ok. 8,4 mld zł

List 07 2018 Wersja archiwalna

Koszty waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych w 2019 roku wyniosą ok. 8,4 mld zł - podał resort pracy w ocenie skutków regulacji do projektu ustawy.


RPP pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie

List 07 2018 Wersja archiwalna

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50 proc. w skali rocznej - podała RPP w komunikacie.


Bankowe aktywa liczone w setkach miliardów

List 07 2018 Wersja archiwalna

Lider krajowego sektora bankowego osiągnął właśnie 300 mld zł sumy bilansowej. Ciekawsze może być to, który z konkurentów jako pierwszy przekroczy 200 mld zł.