Kanał RSS: Gazeta Prawna - Finanse

Logotyp serwisu informacyjnego

Publikowany przez serwis informacyjny Gazeta Prawna
Adres kanału RSS http://finanse.gazetaprawna.pl/rss.xml
Data ostatniej aktualizacji01.21.2019

Wall Street kończy na plusach, duże banki mocno zyskały po wynikach

Sty 17 2019 Wersja archiwalna

Na Wall Street indeksy zwyżkowały w środę do miesięcznych szczytów po mocnych wynikach największych banków, w tym Goldman Sachs i Bank of America, których akcje podrożały ponad 7-8 proc. W Europie oczy inwestorów zwrócone były na Wielką Brytanię, gdzie rząd premier T. May obronił się przed wotum nieufności.


Europejskie giełdy stabilne po przegranej May w Izbie Gmin

Sty 16 2019 Wersja archiwalna

Europejskie giełdy pozostawały w środę stabilne po tym, gdy poprzedniego dnia brytyjska Izba Gmin znaczną większością głosów odrzuciła forsowany przez premier Theresę May projekt umowy z Unią Europejską w sprawie zasad brexitu.


Kiedy EBC zacznie bronić Glapińskiego

Sty 15 2019 Wersja archiwalna

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński stwierdził niedawno, że afera wokół Komisji Nadzoru Finansowego poprzez próbę odwołania go ze stanowiska może być próbą wepchnięcia Polski do strefy euro. Wkrótce Glapiński może dołączyć do grona osób, których właśnie instytucje europejskie bronią przed utratą niezależności. Tak się stanie, jeśli faktycznie w Sejmie ruszą prace nad projektami ustaw, które miałyby doprowadzić do jawności płac w NBP.


Zmalało zainteresowanie ropą. W USA surowiec tanieje o ponad 1 procent

Sty 14 2019 Wersja archiwalna

Na razie zmalało zainteresowanie ropą naftową - w USA surowiec tanieje o ponad 1 proc., po zniżce już w piątek o niemal 2 proc. - podają maklerzy.


PKB południowoamerykańskiego państwa wystrzeli w górę. Gujana eksploduje dzięki ropie

Sty 14 2019 Wersja archiwalna

Podobnie było w Polsce z gazem łupkowym. Nagle się okazało, że niezależność energetyczna jest o krok. U nas nic z tego nie wyszło. Tam ma być inaczej.


Ropa w USA zyskała w tym tygodniu najwięcej od ponad 2 lat, a to jeszcze nie koniec

Sty 11 2019 Wersja archiwalna

Ceny ropy w USA wzrosły w tym tygodniu - do tej pory - o 9,5 proc. - najmocniej od ponad 2 lat, a to jeszcze nie koniec zwyżek - podają maklerzy.


Mniej gazu od Gazpromu. Uniezależniamy się od Rosji?

Sty 10 2019 Wersja archiwalna

Zakupy błękitnego paliwa w 2018 r. zmalały. Przywożony statkami skroplony surowiec wypycha z polskiego rynku ten sprowadzany ze wschodu.


Zagraniczne oddziały w natarciu. Spada liczba banków z krajową licencją

Sty 10 2019 Wersja archiwalna

Banków z wydaną w naszym kraju licencją w tym roku prawdopodobnie będzie już mniej niż tych, które są tylko przedstawicielstwami instytucji z innych państw na zasadzie jednolitego paszportu unijnego.


Fiskus ma plan, jak wesprzeć rozwój rynku kapitałowego

Sty 09 2019 Wersja archiwalna

Możliwość kompensowania zysków i strat z inwestycji, preferencje dla obligacji prorozwojowych i likwidacja podatku od podwyższenia kapitału.


GPW: Akcje PGNiG na rekordowym poziomie

Sty 07 2019 Wersja archiwalna

W poniedziałek akcje Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) wzrosły na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych o 4,9 proc., do 7,26 zł za sztukę. To historyczny rekord notowań spółki.


Zmiany w KNF: Kary płacone przez firmy pójdą na edukację finansową Polaków

Sty 07 2019 Wersja archiwalna

Szef Komisji Nadzoru Finansowego zapowiada zmiany w modelu funkcjonowania urzędu


Ropa w USA drożeje. W tym tygodniu zyskała ponad 4 procent

Sty 04 2019 Wersja archiwalna

Ropa w USA drożeje, a w tym tygodniu - pełnym dużych wahań cen - zyskała ponad 4 proc. Zwyżki notowań mogą okazać się jednak ograniczone, bo na rynkach są obawy o słabnącą kondycję globalnej gospodarki - podają maklerzy.


GPW: W grudniu wartość obrotu akcjami spadła o 15 proc. rdr

Sty 03 2019 Wersja archiwalna

Łączna wartość obrotu akcjami na głównym rynku GPW w grudniu 2018 r. wyniosła 15,1 mld zł i była o 15,1 proc. mniejsza niż w analogicznym okresie rok wcześniej - poinformował w czwartek zespół prasowy GPW.


Jest zgoda KNF na utworzenie ING Bank Hipoteczny S.A.

Sty 02 2019 Wersja archiwalna

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na rozpoczęcie działalności przez ING Bank Hipoteczny Spółka Akcyjna - poinformowała KNF w środowym komunikacie.


PKO BP: Wartość rynkowa banku na koniec 2018 roku wyniosła blisko 50 mld zł

Sty 02 2019 Wersja archiwalna

Wartość rynkowa PKO Banku Polskiego na koniec 2018 roku wyniosła blisko 50 miliardów złotych - poinformował w środę w komunikacie bank. Jak dodano, PKO BP zakończył ubiegły rok "jako najcenniejsza spółka" na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


BIEC: W grudniu zmalał wskaźnik Rynku Pracy

Sty 02 2019 Wersja archiwalna

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach wielkości bezrobocia, w grudniu 2018 r. zmalał - podało BIEC. Dodano, że to trzeci miesiąc spadku, a tempo zmian przybiera na sile z każdym kolejnym miesiącem.


Europejskie giełdy zwyżkują w nadziei na rozwiązanie sporu USA-Chiny

Gru 31 2018 Wersja archiwalna

Europejskie giełdy zwyżkują w poniedziałek w nadziei na rozwiązanie trwającego od miesięcy sporu handlowego USA-Chiny - podają maklerzy.


Kończy się burzliwy kwartał na rynkach ropy - z największym spadkiem cen od 2014

Gru 31 2018 Wersja archiwalna

Na rynkach ropy kończy się burzliwy kwartał - z największym spadkiem cen od 2014 r. Bessa na rynku paliw pojawiła się zaledwie kilka tygodni po tym, jak ropa osiągnęła najwyższe notowania od 4 lat - podają maklerzy.


Giełda na świecie w 2018: Rekordy zmieniły się w straty

Gru 31 2018 Wersja archiwalna

W 2018 r. tylko nieliczne światowe giełdy przyniosły inwestorom zyski. I to nie wszystkim.


Na rynkach ropy dalszy ciąg turbulencji: w 2019 r. może być podwyższona zmienność

Gru 28 2018 Wersja archiwalna

Na rynkach ropy dalszy ciąg turbulencji - w piątek surowiec w USA drożeje o 2,5 proc., po zniżce ceny w czwartek o 3,5 proc. W tym kwartale ropa w USA staniała o 38 proc. W 2019 r. na rynkach ropy może być podwyższona zmienność - podają maklerzy.