Kanał RSS: Gazeta Prawna - Finanse

Logotyp serwisu informacyjnego

Publikowany przez serwis informacyjny Gazeta Prawna
Adres kanału RSS http://finanse.gazetaprawna.pl/rss.xml
Data ostatniej aktualizacji04.25.2019

Miedź na LME i innych giełdach metali zyskuje po działaniach banku centralnego Chin

Apr 25 2019 Wersja archiwalna

Miedź na LME w Londynie i na innych giełdach metali zyskuje po działaniach banku centralnego Chin. W dostawach 3-miesięcznych miedź nieznacznie drożeje wobec notowanych w środę na zamknięciu sesji 6.448,00 USD za tonę - informują maklerzy.


Getin znów nagrodzony za jakość obsługi

Apr 24 2019 Wersja archiwalna

Getin Noble Bank zajął trzecie miejsce w prestiżowym rankingu „Złoty Bankier” w głównej kategorii „Złoty Bank 2019 – Najlepsza wielokanałowa jakość obsługi”.


Paliwo droższe. Przez Trumpa i Iran

Apr 24 2019 Wersja archiwalna

Ceny ropy naftowej na świecie znów szybko idą w górę. Tylko w poniedziałek, kiedy w Polsce obchodziliśmy drugi dzień świąt wielkanocnych, baryłka zdrożała o ponad 3 proc.


Banknot w Polsce pozostaje w obiegu średnio ponad rok

Apr 22 2019 Wersja archiwalna

 Banknot w Polsce zużywa się średnio po 375 dniach, dopiero po tym czasie trafia ponownie do Narodowego Banku Polskiego - wynika z informacji NBP za pierwszy kwartał 2019 roku. Zgodnie z danymi banku centralnego w czwartym kwartale ubiegłego roku było to 370 dni.


BGK: Do końca marca udzielono gwarancji de minimis na ponad 57,5 mld zł

Apr 19 2019 Wersja archiwalna

Do końca marca br. wartość gwarancji udzielonych przez BGK w ramach programu de minimis wyniosła 57,559 mld zł - poinformował w piątek Bank Gospodarstwa Krajowego. Jak dodano, gwarancją zostały zabezpieczone kredyty o wartości 102,5 mld zł.


Produkcja przemysłowa wzrosła w marcu w 28 z 34 działów przemysłu

Apr 18 2019 Wersja archiwalna

 Według wstępnych danych produkcja sprzedana przemysłu w cenach stałych (w przedsiębiorstwach o liczbie pracujących 10 osób i więcej) była w marcu br. o 5,6% wyższa niż przed rokiem (kiedy notowano wzrost o 1,6%) i o 9,8% wyższa w porównaniu z lutym br. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 7,8% wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 0,5% wyższym w porównaniu z lutym br.


Prowizje pozwolą bankom odrobić gorszy wynik z ubiegłego roku

Apr 17 2019 Wersja archiwalna

Bankowcy liczą, że 2019 r. będzie dla nich dobry. Dla osób starających się o kredyty hipoteczne już niekoniecznie.


Szefowie największych amerykańskich banków stanęli przed Kongresem i dostali porcję niewygodnych pytań

Apr 16 2019 Wersja archiwalna

Republikańska administracja sprzyja dużym bankom. Ale ich szefowie dostali ostatnio porcję niewygodnych pytań od demokratów w Izbie Reprezentantów.


Ropa w USA przygotowuje się do dalszych rajdów, ale na razie ma przerwę

Apr 15 2019 Wersja archiwalna

Ropa w USA rozpoczyna nowy tydzień w nieco słabszej formie po tym, gdy surowiec zakończył 6. z kolei tydzień ze zwyżką notowań - łącznie w 6 tygodni o 14 proc. - podają maklerzy.


Getin Noble Bank ponownie na szczycie elitarnego grona 5***** banków według miesięcznika Forbes

Apr 12 2019 Wersja archiwalna

Wysoka jakość usług private banking w Getin Noble Bank została po raz kolejny wyróżniona  najwyższą oceną w corocznym ratingu „Forbesa” usług private banking. Doceniona została wysoka jakość posiadanych produktów oraz wysoki poziom obsługi ze strony doradców Noble Private Banking. Ofertę wyróżniono również ze względu na kompleksowe wsparcie Klientów, dostęp do szerokiej palety rozwiązań inwestycyjnych oraz usług dodatkowych.


Konto na selfie

Apr 12 2019 Wersja archiwalna

Nowi klienci Banku Pekao mogą korzystać z innowacji już przy zakładaniu rachunku, co jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie.


Mocny wzrost zapasów ropy w USA "przygniata" ceny surowca. Libia na II planie

Apr 11 2019 Wersja archiwalna

Mocny wzrost zapasów ropy w USA "przygniata" ceny tego surowca na rynkach paliw. Nie pomagają w takiej sytuacji wysiłki podejmowane przez OPEC+, który mocno trzyma się ustaleń o mniejszych dostawach ropy. Na drugi plan na razie zeszły obawy o konflikt w Libii - podają maklerzy.


Niedozwolona pomoc publiczna? Ustawie frankowej przyjrzy się Bruksela

Apr 11 2019 Wersja archiwalna

Konfederacja Lewiatan chce, aby Komisja Europejska oceniła, czy prezydencki projekt wsparcia dla posiadaczy kredytów walutowych nie oznacza niedozwolonej pomocy publicznej.


Roszady w pożyczkach. Internet podciął skrzydła gigantom

Apr 09 2019 Wersja archiwalna

Liderzy tracą pozycję. Coraz mocniejsze są firmy oferujące obsługę przez internet.


TSUE: Bank nie musi weryfikować numeru konta

Apr 09 2019 Wersja archiwalna

Ani bank zlecającego przelew, ani bank odbiorcy nie ma obowiązku sprawdzania, czy podany IBAN odpowiada nazwie odbiorcy przelewu. Ich odpowiedzialność powinna ograniczać się do wykonania transakcji zgodnie ze zleceniem złożonym przez użytkownika


Rosną napięcia geopolityczne a wraz z nimi cena ropy

Apr 09 2019 Wersja archiwalna

Rosną napięcia geopolityczne, a wraz z nimi cena ropy. Surowiec w szybkim tempie pokonuje kolejne poziomy - podają maklerzy.


Nowe rozdanie w BFG. Instytucją nie kieruje już Zdzisław Sokal

Apr 06 2019 Wersja archiwalna

Zdzisław Sokal już nie kieruje BFG. Jego miejsce zajął Mirosław Panek, w przeszłości bliski współpracownik byłego ministra finansów Pawła Szałamachy


Miedź w Londynie tanieje. Zapasy surowca najwyższe od października

Apr 05 2019 Wersja archiwalna

 Miedź na giełdzie metali w Londynie tanieje - zapasy surowca są najwyższe od października 2018 r. Inne metale przemysłowe drożeją na fali optymizmu po informacjach o postępach w negocjacjach handlowych USA-Chiny - informują maklerzy. W dostawach 3-miesięcznych cena miedzi po czwartkowej sesji spadła o 0,65 proc. do 6.451,00 USD za tonę.


Glapiński: RPP może nie będzie musiała zmieniać poziomu stóp do końca kadencji

Apr 03 2019 Wersja archiwalna

Możliwy jest scenariusz, w którym obecna Rada Polityki Pieniężnej (RPP) nie będzie musiała zmieniać poziomu stóp do końca swojej kadencji, uważa prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) i przewodniczący RPP Adam Glapiński.


BFG udzielił wsparcia Bankowi Millennium w procesie restrukturyzacji SKOK Piast

Apr 03 2019 Wersja archiwalna

Zarząd Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) podjął uchwałę w sprawie udzielenia wsparcia Bankowi Millennium w procesie restrukturyzacji Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej Piast (SKOK Piast), podał Fundusz.